הצבע של השנה (וגם הצבע האהוב עלי)

מי לא מכיר את חברת פנטון (Pantone) העולמית? 

פנטון היא חברה אמריקאית לייצור צבעים, הידועה בעיקר בזכות שיטת התאמת הצבעים שלה הנובעת מכללים נוקשים ושיטות מדוייקות להתאמה של צבעים. שיטת התאמת הצבעים שלה מיושמת בתעשיות מגוונות, בעיקר בעולם הדפוס, הטקסטיל והפלסטיק. המוצר העיקרי של החברה הוא 'מניפת הצבעים של פנטון': אוסף של דפים המאוגדים כמניפה עליהם מודפסת כל פלטת הצבעים של החברה. כך, על כל דף מודפסים מספר של צבעים אשר קרובים אחד לשני בגוון.

מניפת צבעים של פנטון, להשיג כאן

מניפת צבעים של פנטון, להשיג כאן

למה צריך את זה? הרעיון העומד מאחורי מניפת הצבעים של פנטון הוא היכולת לתת למעצבים כלי להתאמה מרבית של צבעים. אפשר לקרוא לזה מעין מכנה משותף רחב בין מעצבים ואנשי דפוס מכל העולם. כך, למשל, יכול מעצב גרפי מקצה האחד של העולם להדפיס גרפיקה בצד השני של העולם ולהיות סמוך ובטוח שהצבע שאליו התכוון הוא בדיוק אותו הצבע שיודפס: "תוכל בבקשה להדפיס לי את זה בגוון פנטון 13-0645?"

מתוך האינסטגרם של לוסיה ליטמן (Lucia Litman) שיצרה אוסף של תמונות המקשרות בין מאכלים ובין צבעי פנטון. תמונות אלה מתוייגות בהאשטאג Pantoneposts#

מתוך האינסטגרם של לוסיה ליטמן (Lucia Litman) שיצרה אוסף של תמונות המקשרות בין מאכלים ובין צבעי פנטון. תמונות אלה מתוייגות בהאשטאג Pantoneposts#

עניין שהפך למסורת: אחת לשנה קובעת חברת פנטון את "צבע השנה". עולמות האופנה והעיצוב מסתמכים כבר במשך שנים על הבחירה הזו. צבע השנה של שנת 2017 אותו בחרה ענקית הצבעים פנטון הוא הגוון Greenery: "גוון צהוב-ירוק שמזכיר את ימיו הראשונים של האביב".

צבע השנה של 2017 על פי חברת פנטון העולמית: גוון ירוק Greenery

צבע השנה של 2017 על פי חברת פנטון העולמית: גוון ירוק Greenery

בראיון של מנכ"לית החברה ל"ניו יורק טיימס היא נימקה: "אנו יודעים באיזה עולם אנחנו חיים. הוא מאוד לחוץ ומתוח. הגוון הזה הוא צבעה של התקווה ושל החיבור שלנו לטבע. הוא אומר את המילים.... התרענן, היוולד מחדש, התחדש".

"צבעה של התקווה ושל החיבור שלנו לטבע". מימין: שמלה שלי (ליאת ברנדל), להשיג כאן | משמאל: תמונה של צמח, לקוחה מכאן

"צבעה של התקווה ושל החיבור שלנו לטבע".
מימין: שמלה שלי (ליאת ברנדל), להשיג כאן | משמאל: תמונה של צמח, לקוחה מכאן

גילוי נאות: מאז ומתמיד ירוק היה הצבע האהוב עלי. זהו צבע שעושה טוב בלב ושמתאים להכל. בזכות הלקוחות שלי גם למדתי שזהו צבע שהולך מצויין עם הרבה גווני שיער ומתאים מאוד גם לאירועים מיוחדים.
לכבוד העונה החדשה, עיצבתי עבורכן שתי שמלות ירוקות ומיוחדות במינן. האחת – לערב, והשניה- ליומיום. איזו מביניהן את הכי אוהבת?

שמלת שרשרת חדשה בצבע ירוק חאקי. מתאימה ליומיום אבל לא רק, כל הפרטים כאן

שמלת שרשרת חדשה בצבע ירוק חאקי. מתאימה ליומיום אבל לא רק, כל הפרטים כאן

שמלה ירוקה חדשה מהקולקציה החדשה בצבע ירוק מחמיא ומיוחד, כל הפרטים כאן

שמלה ירוקה חדשה מהקולקציה החדשה בצבע ירוק מחמיא ומיוחד, כל הפרטים כאן


להשארת תגובה

שימו לב, תגובות יאושרו לפני פרסומן

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.